Menu

Jak vdechnout šatníku nový život a neobětovat úspory

0 Comment


Pokud každé ráno nervózně přešlapujete před svým šatníkem a nemůžete se rozhodnout, co si obléci, přestože jste byla minulý týden nakupovat, možná je načase pročistit svůj šatník a vdechnout starým kouskům nový život. Jak ale na to?
lidé s taškami
1.       Zbavte se nenošeného oblečení
Pokud nemáte to srdce zbavit se svých starých kousků, i přesto, že vám jen zabírají místo ve skříni, zavolejte si na pomoc kamarádky či manžela – cokoli na vás neviděli za poslední rok musí jít. Není však třeba oblečení vyhazovat – pokud je ve velmi dobrém stavu, můžete ho prodat přes internet, a pokud je nošené, můžete ho darovat neziskovým organizacím, které ho dopraví těm, co takovou pomoc potřebují a ocení.
2.       Navštivte švadlenu
Nyní, když je ve vašem šatníku pouze oblečení, které skutečně nosíte, je na čase se zaměřit na to, jak udělat z nudných onošených kousků oblečení hodné přehlídkových mol. Shromážděte všechno, co vám tak docela nesedí, a investujte do služeb švadleny. Oblečení upravené vám na míru zvýrazní vaše křivky a vypadá draze, na rozdíl od oblečení, které vám nesedí. Také můžete využít služby obnovení barvy, kterou některá krejčovství nabízí.
3.       Upřednostněte kvalitu před kvantitou
Při nákupech vás často může lákat sáhnout po nejlevnějším kousku, tento systém nakupování ale není dlouhodobě výhodný. Levné obchody často šetří na kvalitě materiálů a práce, a co nevidět se vám oblečení rozpadne v šatníku. Pokud jde o dlouhodobé investice jako jsou kalhoty, bundy nebo kabáty, a halenky, vždy dejte přednost kvalitním produktům – koneckonců, i ty se dají najít v přijatelných cenových kategoriích.
výprodej speciální edice
Tip na závěr: Pravidlo dvou třetin
Nyní, když je váš šatník jako nový, je čas se zaměřit na to, jak zajistit upravený a elegantní vzhled každý den. Pokud se budete řídit pravidlem dvou třetin, budete nejen vypadat, ale i se cítit, mnohem lépe – a za kratší dobu! Představte si svůj celý vzhled rozdělený do tří kategorií: účes, tvář a oblečení. Každý den musí alespoň dvě ze tří kategorií vypadat na jedničku. Takto zajistíte, že i pokud jste neměla čas vybrat ideální outfit nebo vytvořit ten nejlepší účes, budete vypadat upraveně a krásně.