Menu

Která půjčka je optimální?

0 Comment

Někdy se něco nepovede tak, jak by se to povést mělo, někdy se něco zkomplikuje nebo dojde i k vyslovené pohromě. A když se tak stane, nejednou není tomu, kdo je tím postižen, ani trochu co závidět. Protože dotyčný může mít celou řadu problémů, ty finanční povahy nevyjímaje.

A když někdo jednoho dne zjistí, že by potřeboval peníze, ale zkrátka je nemá a jen tak ani mít nebude? Pak nezbývá jiná možnost než začít uvažovat o nějaké půjčce.

sesypané mince

Člověk tak prochází svým domem nebo bytem, případně bloumá po svém pozemku, ale přesto ho nejednou nenapadá ani jediná možnost, jak a kde si půjčit. Protože v bankách po něm chtějí záruky v podobě vysokých doložitelných příjmů, čistých registrů dlužníků a dalších pozitiv, jimž se souhrnně říkává bonita, a v tom tento nedokáže vzhledem k uvedeným okolnostem obstát.

Dotyčný tak nejednou tápe. A tápe vlastně zbytečně, protože má řešení kolem sebe, respektive pod sebou. Kdyby se totiž odhodlal použít svůj byt, dům, pozemek či jinou nemovitost jako zástavu, může mít klidně i spoustu peněz k dispozici, a to rychle a bez problémů.

stará dvacka

Jsou tu přece i nebankovní hypotéky a požadavky, jež se kladou na žadatele u nich, jsou významně odlišné od nesplnitelných požadavků bankovních. Tady se dává právě nemovitost žadatele do zástavy coby záruka, že bude všechno řádně splaceno, a díky tomu už se nekladou nijak náročné požadavky ani na příjmy zájemců o půjčení, ani na registry dlužníků a podobně.

Tady si člověk může zažádat přes internet, tady splní kromě zmíněné zástavy už jen naprosté minimum lehce zvladatelných úkolů a rázem může mít až sedmdesát procent odhadní ceny jím zastavené nemovitosti, jež může používat dle libosti a postupně splácet několik měsíců stejně jako třeba až třicet let.

Finanční problémy tu tak byly, jsou a vždycky i budou. Ale je tu i jejich řešení. A je jen na vás, využijete-li ho.