Menu

Sedací vak pro děti je zároveň zdravotní pomůckou

0 Comment

Sedací vak pro děti je vynikající nápad, jak jim zpestřit život a zároveň poskytnout prostor pro odpočinek, uvolnění a meditaci. Budete-li se rozhodovat, jaký výrobek z této kategorie vybrat, ohlédněte se po potahu ušitém z nylonu. Je velmi pevný a odolný vůči namáhání a zátěži, v tomto směru předčí i polyester, umělou kůži a přírodní materiály, a zároveň se dobře udržuje v čistotě. Vyrábí se v různých pastelových barvách, které snadno sladíte s nábytkem a kobercem v interiéru.

holčička s králíčkem

Materiál výplně

Záleží nejen na vnějším obalu, aby byl příjemný na dotek a odolný vůči poškození, ale také na tom, co je uvnitř. Vůbec první výrobky, které zásobovaly trh ve dvacátém století, měly uvnitř výplň z odpadního polystyrenu. Šlo o drobné úlomky nestejné velikosti a ty se nedokázaly tolik přizpůsobit tvaru lidského těla, i když to bylo přijatelnější řešení, než tehdejší rovné molitanové desky sedacích souprav. S nápadem vyrobit expandovaný polystyren do tvaru kuliček přibližně shodného průměru kolem půl centimetru přišli lidé v socialistickém Československu a jim vděčíme za pohodlí sedacích vaků vyráběných v současnosti. Tato výplň, nazývaná polystyren EPS, dnes převládá ve všech typech pytlů a vaků a různých velikostech. Výhodou jsou její neuvěřitelné schopnosti přizpůsobit se tlaku těla ve všech směrech a kopírovat jeho tvar téměř dokonale.

polystyrenové kuličky

Tím se mohou dobře relaxovat všechny svaly, uvolní se tenze, lépe se prokrví, zásobují živinami z krevního oběhu a tím pádem regenerují. Proto jsou doporučovány sedací vaky pro děti a hodí se i pro dospělé i starší osoby jako vynikající zdravotní pomůcka pro udržení kondice, svěžesti a vitality. Zdá se to možná nepochopitelné, ale relaxační vliv je natolik velký, že mnohdy předčí i houpací síť a je srovnatelný s některými masérskými technikami. Není to tedy jen módní výstřelek, ale má značný význam pro naše zdraví.