Menu

Je dobré kupovat sáčky se zipem?

0 Comment

Kdyby se pořádala soutěž o nejprodávanější výrobek s výjimkou potravin, pak by to bezpochyby byly igelitové pytlíky. A není divu, koneckonců mají spoustu využití. Nemůžeme se tedy divit ani tomu, že postupem času vznikla spousta druhů. Ty se liší obvykle především velikostí a silou igelitu, avšak některé zacházejí ještě dál.

Jedním z příkladů mohou být i igelitové sáčky se zipem. O co se jedná? Jde v zásadě o běžný igelitový pytlík, byť silnější než bývá běžné. Pouze tam, kde je běžně otvor, má tento typ zip. Tím je možno sáček plně uzavřít a nemusíme se bát, že dovnitř něco vnikne.

sacek2

To má samozřejmě nesporné výhody. Můžeme tak spolehlivě ochránit naše potraviny před mouchami a jinými nezvanými hmyzími návštěvníky, aniž bychom se museli bát, že si někudy najdou cestičku. Dále například pěstitelé, kteří dávají klíčit semínka do mokré vaty či papírové utěrky, mohou mít jistotu, že jednak se vlhkost nedostane ven, a jednak žádní hmyzí parazité dovnitř.

Vhodné jsou také v případě, že potřebujeme něco uchovat bez přítomnosti vzduchu. Zde jej jednoduše vytlačíme, zapneme zip a nemusíme mít strach, že se tam někudy dostane. To se hodí i v případě, že potřebujeme přenést nějaký materiál citlivý na vnější podmínky, například v laboratoři.

sacek1

To vše zní samozřejmě dobře, má ale i nějaké nevýhody? Ano, má. Řekněme si upřímně, jak často některou z uvedených činností děláme. Troufám si tvrdit, že moc často to nebude. Uvědomme si také, že cena tohoto typu je mnohem vyšší, než u toho běžného. Často se kvůli tomu dokonce prodává samostatně, nikoliv v balíku.

Z výše uvedeného je samozřejmé, že se nejedná o sáček na jedno použití. Musíte tedy dávat dobrý pozor, co v něm skladujete. Cokoliv lepkavého, mastného či sypkého jej totiž okamžitě znehodnotí a zničí.

Je tedy dobré si před jeho koupí rozmyslet, zda vám opravdu za ty peníze stojí. Jeho využití je limitované a je tedy na místě se zamyslet, jestli jej skutečně potřebujete.