Menu

Nástroje pro obrábění kovů

0 Comment

Firma, jenž se zabývá obráběním kovů se rozhodně neobejdete bez strojů s kvalitními nástroji, a proto si ukážeme, kde se dají velice snadno zakoupit.

Nástroje pro obrábění kovů

Soustružnický nůž

Skoro každá strojírenská firma má ve své dílně soustruh, protože ten je nepostradatelným pracantem a zvládne spoustu úkonů. O tom, že je jeden z nejpoužívanějších obráběcích strojů hovoří už dávná historie, kdy byly tyto stroje na mnohem nižší úrovni, ovšem princip a využití je stále podobné. Obrobek umístíme do čelistí a při zapnutí stroje začne vykonávat otáčivý pohyb potřebný k jeho obrábění.

průmyslový soustruh

Ovšem tím to rozhodně nekončí, protože do soustružnické hlavy musíme umístit nůž, jenž zajistí samotné obrábění. Tento stroj umožňuje kromě odběru třísky spousty dalších úkonů jako je například vrtání a vrtání závitu. K přesnému odběru třísky je potřeba i normalizovaný kvalitní soustružnický nůž, protože bez něj nikdy hotový výrobek nebude tak precizní. Na tomto e-shopu naleznete spoustu různých soustružnických nožů, takže si jistě vyberete pro Vás vhodný.

Obrážecí nůž

Obrážečka je stroj, jenž obrábí materiál díky obrážecímu noži, který vykonává přímočarý pohyb. Ovšem dělíme je na dva typy, přičemž první je vodorovný. Jak už název říká, tak obrážení probíhá v rovině se zemí. Vše funguje díky kulisovému mechanismu, jenž vykonává specifický pohyb naprosto vhodný pro tuhle činnost. Díky tomuto pohybu ve finále nůž jezdí tam a zpět, přičemž pohyb zpět je většinou rychlejší, aby byla zachována vyšší produktivita práce Celý princip je téměř identický s hoblovkou, ovšem u té se hýbe obrobek. Naopak druhým typem je svislá obrážečka, kdy pohyb probíhá z vrchu dolů a naopak, a proto je naprosto vhodná pro výrobu například ozubených kol, bez kterých se v dnešní době rozhodně neobejdeme.

ozubené kolo

Ovšem oba typy obrážeček mají přeci jen něco společného, protože oba potřebují normalizovaný obrážecí nůž, jenž má všechny potřebné vlastnosti pro sériovou výrobu.