Menu

Aplikace v prohlížeči, aneb pracujte a hrajte odkudkoliv

0 Comment

Google Docs, Sheets a Slides

Mnoho z nás používá k práci na svém počítači vestavěné programy. Jak Word, Excel a PowerPoint ve Windows, tak Pages, Numbers a Keynote v Macu. Věděli jste ale, že Google má také své programy? Jednak si je můžete nainstalovat do svých smartphonů, dále je nabízí ve webové verzi. Jsou poměrně propracované a jednou z hlavních výhod je možnost spolupráce s ostatními uživateli, kdy můžete soubory upravovat a komentovat. Práce na počítači je snadná a poměrně intuitivní.Logo Spotify.

Aplikace Microsoft Office a iWork online

Ano, i tyto dvě společnosti nabízí prostřednictvím svých úložišť (iCloudu od Applu a OneDrivu od Microsoftu), možnost pracovat online. Webové verze mají stejné množství funkcí jako mobilní aplikace, nečekejte tedy plnohodnotné editory. Máte však přístup ke všem svým souborům a plno věcí zvládnete vytvořit i takto.

Spotify

Většina z vás jistě zná tuto oblíbenou hudební streamovací službu. Ta podporuje nepřeberné množství platforem a webový prohlížeč není výjimkou. Spotify je v něm plnohodnotně využitelné. Jediné, co možné není, je stahování hudby offline, řekl bych, že je to ale logické.

Netflix

K práci si pustíte hudbu, co však s volným časem poté? K tomu vám pomůže webová aplikace Netflix, která obsahuje kromě stahování všechny možnosti.

Football Arena

Ne moc známá, ale poměrně zajímavá webová hra. Stanete se manažerem týmu, což není jednoduchá záležitost. Musíte totiž spravovat zázemí, trénovat, kupovat a prodávat hráče, pracovat s juniorským týmem a hrát zápasy proti ostatním manažerům z Česka i zahraničí. Ze začátku to pro někoho může být složité, postupně si ale zvyknete a hra bude pro vás spíše relax.Ikona aplikace Excel.

Závěr

Webových softwarů je nespočet a vyjmenovat všechny snad ani nelze. Určitě však doporučuji alespoň nějaké vyzkoušet. Myslím, že je skvělé využít možnosti pracovat opravdu odkudkoliv.