Menu

Co se ukrývá ve směsi ořechů OILSEED SERVIS s.r.o.

0 Comment


Nechat si namíchat směs ořechů není špatný nápad, jestliže se volí jejich vhodné kombinace, kupříkladu takové, jaké zmíníme v tomto článku. Dobrou volbou je k ořechům přidat i některé druhy sušeného ovoce a máte rázem perfektní zdroj živin a energie.

Vlašské ořechy – jsou dobrým zdrojem hořčíku, vápníku, zinku, selenu, draslíku a fosforu, obsahují významné množství nenasycených mastných kyselin omega-3, takže mohou být vhodnou náhradou konzumace tučných ryb, kde se tato látka rovněž vyskytuje. Vlašáky jsou perfektní prevencí proti cévním mozkovým příhodám a infarktům.

ořechová směs

Mandle – jsou významné pro obsah antioxidantů, tzv. flavonoidů pro podporu imunitního systému, eliminaci zánětlivých procesů a jako prevenci před virózami. V mandlích je ukryto mnoho vápníku, železa a hlavně manganu, důležitého prvku pro regeneraci tkání chrupavek, kloubních pouzder a kostí. Mangan hraje důležitou roli v redukci špatného cholesterolu.

Piniové ořechy – jsou vlastně jadérka šišek sibiřských borovic s pestrou plejádou ukrytých vitamínů a minerálů, zejména skupiny B, železa, fosforu a draslíku. Působí v organismu komplexně jako buněčná výživa a dodávají spoustu energie ve formě zdravých tuků, složitých sacharidů a proteinů.

piniové ořechy

Makadamové ořechy – jsou mimo jiné doslova nabité zdravými tuky, s nimiž se výborně vstřebává provitamín A. Proto je vhodné kombinovat směs ořechů OILSEED SERVIS s.r.o. se sušeným ovocem hlavně červené a žluté barvy, např. s višněmi, brusinkami, rozinkami, malinami a meruňkami.

Kešu – velice chutné a zdravé oříšky s vysokým podílem aminokyseliny L-Tryptofan, kterou potřebujeme pro tvorbu velmi důležitého neurotransmiteru serotoninu a hormonu melatoninu. Tyto látky eliminují úzkosti a deprese, podporují zdravý spánek a dobrou náladu a také přispívají ke správné funkci imunitního systému.