Menu

Polykarbonátové desky mají širokou škálu využití – A jaké jsou jejich výhody?

0 CommentToužíte po novém skleníku, chcete si postavit pergolu nebo zimní zahradu a nevíte, který materiál na stavbu využít? Vyzkoušejte polykarbonátové desky.

Polykarbonátové desky mají širokou škálu využití – A jaké jsou jejich výhody?

Pokud si chcete vystavět na své zahradě skleník, zimní zahradu, pergolu nebo třeba přístřešek pro své auto, určitě hledáte odolný a snadno dostupný materiál na výstavbu. Nabízí se polykarbonát, který má řadu výhod a využívá se nejen pro stavbu zahradních skleníků a jiných, ale vidět jej často můžeme i na veřejných prostranstvích. Využívá se totiž i ke stavbě zastávek nebo jako zastřešení například na venkovních stadionech. Jaké výhody tento materiál má?

pexels-photo-2886937

Výhody polykarbonátu

Polykarbonátové desky mohou být dvojího typu. Je to polykarbonát plný nebo polykarbonát komůrkový. Polykarbonát jako materiál má mnoho výhod, určitě je i snadno dostupný a cenově velmi výhodný. Vystavět se pak z těchto desek dá v podstatě cokoliv, práce s deskami je velmi snadné, dobře se s nimi manipuluje a snadná je i instalace. Mezi největší výhody tohoto materiálu bezesporu patří vysoká odolnost. Odolá totiž, jak UV záření, tak i dešti, povětrnostním podmínkám, mrazu a dokonce i vysokým teplotám nebo požárům. Cokoliv co pod ochranou desek necháte, pak nemůže nikdy změnit barvu ani právě vlivem silného UV záření ze slunce, desky totiž mívají speciální ochrannou vrstvu.

Desky pak lze dokonce i ohýbat za určitých podmínek, většinou za studena, což právě usnadňuje manipulaci s nimi. Jsou odolné ale i proti mechanickému poškození, proti poškrábání a poničení. Z těchto důvodů se i často objevují právě na veřejných prostranstvích. Desky pak dále dobře propouští světlo, což je také další výhoda.

pexels-photo-6787216

Jaké vybrat

Desky mohou mít podobu čirého skla, jsou však nerozbitné a netvoří se z nich ani případně střepy. K dostání jsou ale i v různých barevných provedeních a samozřejmě i různých velikostech, dále se dají opracovávat. Velmi jednoduchá je i údržba tohoto materiálu, polykarbonát se snadno čistí a jinou zvláštní údržbu a i nepotřebuje. Využití si tak najde polykarbonát velmi snadno.

Ať už potřebujete zastřešení, pergolu či skleník, na polykarbonátové desky je spolehnutí.