Menu

Jak vybírat obklad na fasádu, a který materiál se vám nejvíce vyplatí?

0 Comment


Hledáte ideální obložení své fasády nebo chcete jen vytvořit jeden menší zajímavý detail na své fasádě a nevíte, jaký materiál zvolit? Zkuste kámen!

Jak vybírat obklad na fasádu, a který materiál se vám nejvíce vyplatí?

Fasáda je základem každého domu a dokáže zaujmout už na první pohled. Fasádu chce mít obvykle každý dokonale vyšperkovanou, nabízí se tak otázka, jaký materiál zvolit na její obložení. Vybírat naštěstí můžete ze spousty možností, jako ideální řešení se pak jeví zejména beton nebo kámen. Jak beton, tak i kámen jsou totiž velmi odolnými materiály, které dokonale odolávají všem okolním vlivům. Kámen má navíc i něco dalšího, je velmi estetický a snadno se kombinuje.

pexels-photo-1631226

Jak kámen vybírat

Kamenný obklad fasády vypadá už na první pohled velmi dobře, kámen je navíc jedním z nejodolnějších materiálů vůbec a má velmi dlouhou životnost. Musíte však vždy volit kámen přírodní. Umělý kámen se pak spíše hodí pro využití v interiérech, dokonale kopíruje ten přírodní, ovšem za předpokladu, že už nemá jeho přirozené vlastnosti a není tedy ani tolik odolný, ani nevydrží tak dlouho. Kámen je vhodné využít, jak na obklad jen malého kousku fasády pro vytvoření ozdobných detailů, využít se ale může i na obložení celé kompletní fasády.

Určitě vybírejte vždy podle toho, jak bude celý dům vypadat kompletně celý a ve výsledku by vám kámen měl ladit s okolím domu ale i samotnou fasádou. Na výběr budete mít nejrůznější barevná provedení, takže si s tím skutečně můžete docela dobře vyhrát. Je důležité, aby kámen na samotné omítce nikdy nezaniknul. Jeho úkolem je totiž fasádu dokonale ozdobit. Kámen by tak měl být tím nejvýraznějším prvkem na fasádě domu.

pexels-photo-276514

Výhody kamenné fasády

Pokud zvolíte celou kamennou fasádu, získáte nejen velmi krásnou vizuální stránku fasády, ale především se budete moci spolehnout na to, že kámen je neskutečně odolným a pevným materiálem. Patří sice k těm dražším, ale vyplatí se, protože životnost kamene je až několik desítek let i více. Nevyžaduje za to ani žádnou údržbu, takže se nemusíte o kámen starat a on vám bude po celou dobu zdobit fasádu domu. Životnost kamene neovlivňují ani rozmary počasí.

Kamenný obklad fasády vždy vypadá skvěle a vytváří skvělý první dojem.