Menu

Vánoční výzdoba – kupovat nebo vyrobit?

0 Comment

Vyzdobit si dům nebo byt prvky Vánoc je prioritou pro všechny, kteří tyto vznešené svátky milují. Pokud si však uvědomíte, kolik finančních prostředků je potřeba pro získání opravdu honosného výsledku, je to poněkud nemožné zrealizovat.
Skutečnost je taková, že dekorace, které jsou už hotové a prodávané v obchodech ve formě soch, visících skvostů nebo těch, které mají světelný charakter, stojí nemalé peníze, kterých v době svátků není nikdy navíc.
Koupit si jich tedy v dostatečně velkém poměru můžete postupně a třeba i  s odstupem let nebo na jejich nutnost, mít jich doma využít vaši iniciativu, do které vložíte vlastní nápady a tvořivého ducha.
podzimní dekorace

Výroba neobvyklých věcí

Počítejte s tím, že si musíte na výrobu kreativních ozdob ušetřit nějaký čas k dobru. A třeba si pořídit i několik pomůcek, se kterými budete manipulovat. Pokud máte doma děti, jistě u nich nalezete základní nástroje, jakými jsou papír, nůžky a lepidlo.
Ovšem ani běžné pomůcky z domácnosti nemusí být k zahození. Třeba kusy látky, knoflíky, jehla a nit nebo třeba takové stužky, záclony a plsť. S trochou trpělivosti a šikovnosti a pomocí rukou nebo šicího stroje, si můžete vyrobit sami dekorace, které se nenajdou v žádném jiném domově.
•       Okna– ty patří mezi viditelná místa a díky detailům v podobě dekorací, si jich všimne každý prakticky hned. Použít můžete staré záclony, ze kterých si nastřiháte vánoční stromek nebo vločky a přilepíte je díky vrstvám k sobě na tvrdý papír. Pak jich už pomocí špagátu, který namalujete na bílo, pověsíte na vaše záclony.
•       Dveře– na nich se hodí pověsit nejen věnec, ale i tradice v podobě tématických prvků. Použít můžete plsť nebo obyčejné šišky, které namalujete barevně a vytvoříte nimi řetěz. Rovněž můžete použít jmelí, které ozdobíte jako vánoční stromeček.
ozdoba na okně
•       Interiér– vše, co budete do vašeho domova vyrábět, by mělo k sobě barevně ladit. Stanovte si tedy jeden styl, ve kterém váš dům vyzdobíte. Použít můžete barevné stužky, na které nalepíte skořici, hřebíčky a sušené ovoce (jablka, hrušky nebo ananas). Nádhernou podívanou uděláte i ze dřeva, ze kterého si vyrobíte vše, co vás jen napadne. A pokud chcete mít doma něco originálního, obalte staré žárovky v cukru a pomocí temperových barev namalujte vašemu sněhulákovi uhlí, mrkev a oči.