Menu

Užitečné cvičení

0 Comment

Každý by asi chtěl mít kondici jakou mají špičkoví atleti, ale k tomu je potřeba dlouhá léta dřít. Ono bohatě postačí, když budete mít přijatelnou kondici.

Užitečné cvičení

Zbavit se přebytečného špeku a trochu si zlepšit fyzičku rozhodně není od věci v jakémkoliv věku. V našich zeměpisných šířkách se o tom ale hlavně pouze přemýšlí, ale skutek utek. Asi i proto nejsme zrovna střízlíci a když k tomu připočtete i klasickou těžkou kuchyni kombinovanou s nezdravými pochoutkami nejčastěji pocházející ze západu, je na problém zaděláno. Obézních jedinců dnes v naší zemi žije více než kdykoliv předtím. Ovšem lidí s nadváhou je u nás více než dost. A nadváha, jak je dobře známo, nakonec stejně vede k obezitě, takže je dobré s ní co možná nejefektivněji zatočit, než se to zvrhne.

Pes na trampolíně

A jak nejlépe zatočit s nadváhou? No přeci sportem. Sportování rozhodně prospívá tělu, ale i duchu. Mnoho studií potvrzuje, že lidé věnující se alespoň třikrát za týden blahodárnému pohybu, mají daleko menší tendence k získání jakýchkoliv duševních poruch. Proto byste měli možnost pravidelného pohybu alespoň zvážit. Možná si myslíte, že se jedná o nudu, ale často je potřeba si vybrat jen tu správnou aktivitu. V posledních době je velice populární poskakování na trampolíně 305, a to ať už zahradní, tak i interiérové.

Výše již bylo naznačeno, že je nezbytné sportovat pravidelně, aby to mělo alespoň nějaký smysl. A pro skákání na trampolíně to pochopitelně platí rovněž. Neznamená to však, že byste museli cvičit každý den. Alespoň ze začátku, když jste netrénování, byste to naopak neměli moc přehánět. Pro začátečníky je ideální si jít zaskákat tak třikrát do týdne s tím, že za měsíc nebo dva můžete přidat jeden den navíc. A pak se uvidí.

Postoj na trampolíně

Hlavně bezpečně

Jakýkoliv sport, snad krom šachu, může být za jistých okolností nebezpečný. Používání trampolíny je obvykle bezproblémové, ale musí se samozřejmě dodržovat určité bezpečností zásady. Rovněž je také vhodné pořídit si nástroj, který má alespoň síť a kryty na pružiny. Není dobré riskovat.