Menu

Hračky zábavné i poučné

0 Comment

Hračky zábavné i poučné

Stačí s našimi nejmenšími projít okolo výlohy hračkářství a dětské oči se okamžitě rozzáří. Jak ale v té záplavě krásný a barevných hraček vybrat tu, která dítě nejen zabaví, ale také poučí? Hračky mohou dítě vzdělávat, jako příklad uveďme různé obrázkové knížky či jednoduché sešitky s úkoly. Nebo mohou dítě rozvíjet v oblasti motoriky. Do této kategorie můžeme zařadit různé kostky, puzzle či korálky. Velmi oblíbené jsou u dětí vláčky, autíčka či zvířátkové farmy.

vlaky

Vláčky a mašinky

Snad každý dospělý si vzpomene, jak jako malé dítě stavěl koleje, kolem nich nádraží, lesy a dopravní křižovatky. Každý nový díl stavebnice byl takový malý poklad, který ihned musel zaujmout své čestné místo na vysněném nádraží. Každé dítě jistě zaujme mašinka Tomáš na baterie masinka-tomas.cz S touto kreslenou postavičkou ze známého seriálu děti zažijí spoustu dobrodružství. Mohou se vydat na daleký výlet do neznámých krajin nebo ujet jen několik stanic a navštívit své kamarády. Cestu může zpestřit tunel, most nebo pořádně zapeklitá zatáčka. Kolik vagonků bude vláček mít? Spoustu hravých a pestrých barev si oblíbí nejen kluci, ale jistě i děvčata.

auto

Autíčka a motorky

Auta jsou záležitostí spíše pro kluky. I když nejedna holčička by jistě také ráda brázdila silnice některým z nejrychlejších závodních aut. Každého chlapce jistě potěší pořádná autodráha s garážemi a zapeklitými zatáčkami. Jen pozor, abychom nevyjeli z dráhy a nezpůsobili hromadnou srážku. Stejně tak jako s vláčkodráhou, i s autodráhou si děti procvičí své motorické schopnosti a schopnost vytvořit a odehrát vlastní příběh. Už jste dnes vyrazili se svým závodním autem na výlet? Nebo dáváte přednost motorkám? Ať tak či tak, vláčky i autíčka nabízí skvělý zdroj zábavy i poučení. A jistě potěší i mnohé tatínky, kteří se díky těmto hračkám vrátí do svých dětských let.