Menu

Tipy, jak zařídit zahradu snadno a rychle

0 CommentZahrada je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci, a proto je potřeba jejímu zařízení věnovat patřičnou pozornost. Kvalitní zahradní vybavení je základ, okrasné keře, stromy a květiny zase vytvoří z venkovního prostoru oázu klidu. Nechte se inspirovat odborníky a použijte jejich triky k dokonalé zahradě, na které budete s oblibou trávit každou volnou chvilku.

Pohodlné posezení, které ohromí každého

dřevěná houpačka

O pohodlnou a útulnou atmosféru se postará vkusný zahradní nábytek. Výběr je opravdu široký – zahradní lehátka, odkládací stoly, židle nebo pohodlná křesílka. Pokud chcete relaxaci na zahradě pozvednout na úplně jinou úroveň, zauvažujte o pořízení houpaček a houpacích sítě. Pergola zase ochrání před případnou nepřízní počasí a prodlouží dobu strávenou na zahradě až do pozdních večerních hodin.

Letní ničím nekončící večery

Chcete si pobyt na zahradě prodloužit? Doplňte zahradu o speciální venkovní osvětlení, které navodí příjemnou atmosféru i po setmění. Osvětlit můžete nejenom místo k relaxaci, ale i přístupovou cestu, vodní plochy nebo vytvořit zajímavé světelné efekty v blízkosti bazénu.

Pravidelná péče o trávník

Co by to bylo za zahradu bez krásného a pěstěného travnatého porostu. O dostatečnou a pravidelnou zálivku se postará umělé zavlažování. Podobnou službu ale udělá i manuální zavlažování dešťovou vodu. Pokud je ale zahrada příliš rozlehlá i vy nechcete zbytečně investovat sílu a čas, automatické zavlažování je ideální volbou.

I rostliny vyžadují péči

rozkvetlé květiny

Pokud máte rozsáhlejší zahradu, výsadba okrasných keřů, dřevin, ovocných stromů nebo zeleniny je správnou volbou. V dnešní uspěchané době, se vyplatí zainvestovat a vytvořit na zahradě místo, kde se budete s oblibou setkávat s rodinou nebo přáteli. Zahrádka zase alespoň z části pokryje potřebu ovoce a zeleniny v letních měsících.