Menu

Pochutnejte si na mochyni

0 Comment

Zdraví ve svém životě snad každý upřednostňuje před ostatním, co nám dnešní svět nabízí. Tak to má být a starat se o své zdraví, svou imunitu, by mělo být naprosto samozřejmé.

Ten, kdo si nemůže svépomocí vypěstovat nějakou zeleninu, nebo ovoce, tak je odkázaný si tyto produkty koupit. Včetně bylinek. V chladnějším počasí. Zvlášť v zimních měsících je přísun vitamínů je pro naše tělo hodně důležité. Ať se jedná o vitamín C, A, K, skupinu vitamínů B a mnoho dalších. Pokud je to možné, kupujeme si ovoce a zeleninu čerstvé.

PHYSALIS

Mnoho vitamínů je zachováno v sušeném ovoci, a pokud se rozhodneme si některé zakoupit, vybíráme si je nejenom podle chuti, ale aby v sobě mělo zachováno těch vitamínů co nejvíce.

Nabídka na internetu v e-shopech je určitě bohatá. Ale ne každý e-shop nabízí BIO kvalitu a tak zvané „superpotraviny“, produkty, které vašemu zdraví mohou jen prospívat.

mochyne-peruanska

Náš e-shop naklíčeno.cz vám chce nabídnout drobné sušené plody méně známé mochyně peruánské – physalis peruviana. Pokud vám tento název nic neříká, možná jste už slyšeli o třešni Inků nebo angreštu, které pochází ze subtropické oblasti z jižní Ameriky – Peru.

Tato rostlina s drobnými sytě žlutými nebo oranžovými kulatými plody, které jsou přibližně ve velikosti třešně má skutečně lahodnou chuť, která je jemně nakyslá. Připomene vám chuť ananasu a jahod dohromady.

Mochyně peruánská vysoký obsah vitamínu C, A, B a B1, mnoho stopových prvků a minerálních látek. Posiluje imunitu, léčí záněty, snižuje tlak a chrání před artritidou a i před rakovinou. Má vysoký obsah antioxidantů. Svým složením zlepšuje zrak. Je prospěšná pro těhotné ženy, protože podporuje zdraví plodu a též dokáže pomoc při hubnutí.

Toto ovoce je dost vzácné, u nás jen málo zahrádkářů si ho vypěstuje pro jeho plody. A přitom jste si možná někdy všimli, že někomu v zahradě mezi rostlinami koncem léta svítí krásné, oranžové „lampiónky“. Tyto rostliny se používají do sušených květů k dekoraci a málokdo dnes ví, že plody, které se v těchto „lampiónkách“ ukrývají, jsou velmi zdravé.