Menu

Perfektní zahradní oslava

0 Comment

Zahradní oslavy patří neodmyslitelně k letním teplým měsícům. Jejich výhodou je příjemné venkovní prostředí a dlouhé teplé večery, které oslavu prodlouží až do pozdních večerních hodin. Jak ale uspořádat zahradní oslavu, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat?

Grilování

Hlavním středobodem vaší oslavy by jistě měl být prostorný gril, dobře naložené maso a spoustu čerstvé zeleniny. Gril je dobré nechat obsluhovat zkušeným člověkem, který maso nespálí ani nepřetáhne. Maso nechte marinovat nejméně přes noc, aby bylo křehké a získalo chuť marinády. Masa mějte vždycky raději více, ať od vás neodchází žádný účastník hladový.

rodinná oslava

Nápoje

Každá oslava se neobejde bez dobrého pití a ne vždy musí být nutně alkoholické. Pokud ale trváte na alkoholických nápojích, zvláště pak pivu, je výhodnější koupit celý sud. K čepování piva je nutné mít výčepní zařízení, které je ale možné pronajmout za nepříliš velkou částku. Čepované pivo je mnohem chutnější a vám nezbydou plné tašky prázdných sklenic.

zahradní oslava

Zábava

Ačkoliv se může zdát, že průběh oslavy se vyvíjí sám a vy tak nemusíte organizovat žádný program, opak je pravdou. Ne všichni se na vaší oslavě mohou znát a tak krátké, vtipné hry pomohou uvolnit atmosféru a sjednotit všechny zúčastněné. Součástí oslavy může být i malá tombola, jejímž prodejem lístků se vrátí část částky na organizaci oslavy. Jestliže na oslavu přijdou i malé děti, ujistěte se, že budou mít dostatek jídla a pití a budou se moct něčím zabavit.

Posezení

Není nic nepříjemnějšího, než když si na oslavě nemáte kam sednout. Míst k sezení by mělo být přesně tolik, kolik pozvete osob. Jestliže nemáte dostatek židlí, můžete udělat posezení na trávě. Stačí pouze rozprostřít silnou deku a na ní položit několik polštářů. Jestliže máte na přípravu dostatek času a jste zruční, můžete vyrobit rychlé a levné posezení z dřevěných palet.