Menu

Nevede se v podnikání?

0 Comment

Žádný z majitelů firem nemá nic jisté navěky. Vždycky se může přihodit něco nemilého, co znamená ohrožení finanční stability takové firmy. A běda podnikateli, který se lhostejno jakým způsobem dostane do úzkých. Jaké jenom toho čekají těžkosti, než dá zase všechno do náležitého pořádku! Pokud se mu to tedy vůbec nakonec podaří.

Každého z podnikatelů zkrátka mohou potkat finanční těžkosti. A to i velice nemilé, takové, na něž nebude někdo takový vlastními silami stačit.

A co potom? Vyhlásit úpadek a smířit se s tím, že je s firmou ámen? Nikoliv!

kalkulačka a smlouva

I kdyby byla situace zdánlivě sebetíživější, vždy stojí nějaký ten pokus o řešení za to. Nikdy není pozdě pokusit se alespoň o zdánlivě nemožné. Může to totiž vyjít.

Vždyť co kdyby takový podnikatel do své firmy investoval nějakou tu (raději mnohou) korunu? Copak by se nenašlo něco, co by dokázala taková firma zákazníkům nově nabídnout a co by jí zajistilo zisky a tím i prosperitu? Určitě by se něco našlo, jenom chtít hledat.

A že by dotyčný třeba i rád investoval, ale nemá na to peníze? Žádný problém. Ty si je přece možné půjčit.

Jenže od koho si může půjčit někdo, kdo je ve finančních nesnázích? Kdo někomu z podnikatelů, kteří jsou ve skutečně vážných problémech, hodí záchranný kruh?

dolarový vějíř

Takovou více než vítanou pomocí může být třeba americká nebankovní hypotéka. Té se totiž nemusí bát nikdo, ani ten, kdo je ve skutečných nesnázích. A to proto, že jsou tu pravidla nastavena tak, aby ji dostal i vážně problematický žadatel. Stačí se tu totiž namísto složitého prokazování dostatečně vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků jenom zaručit nemovitostí a prokázat schopnost splácet a je to.

Tady se nikomu klacky pod nohy nehážou, tady uspěje klidně i ten, kdo tře bídu s nouzí. I ten tu může získat peníze třeba až s třicetiletou lhůtou splatnosti. A to by bylo, aby se jimi nepodařilo dosáhnout záchrany onoho skomírajícího podnikání!