Menu

Jak zařídit autodílnu levně a zároveň ekologicky?

0 Comment

Plánujete pořízení vlastní autodílny nebo jenom rekonstruujete tu stávající? Tak možná právě pro vás jsou určeny následující řádky. Počítejte s tím, že ať už se rozhodnete zainvestovat do úplně nových prostor nebo jenom opravit ty stávající, rozhodně se nebude jednat o malou investici, spíše naopak. Požadavky zákazníků jsou stále vyšší a udržet krok s konkurencí lze jen za předpokladu, že budete neustále zdokonalovat své služby a nakupovat nové vybavení.

oprava podvozku

V posledních letech je stále častěji skloňované slovo ekologie, není tak žádným překvapení, že na něj narazíme i v automobilovém průmyslu. Jak tedy zařídit autodílnu co možná nejlevněji, ale zároveň přitom nezapomínat na ekologii?

  • Vše se odvíjí od správného místa pro provozovnu

Servis automobilů zrovna nepatří k nejčistším a nejtišším řemeslům, s tím je potřeba počítat už při samotném výběru místa. Autoservis si tak ideálně volte na místě, které je co nejdál od kancelářských a obytných budov a případný hluk nebo zápach nebude nikoho rušit. Podstatné jsou i parkovací místa a dostupnost do objektu. Vše by mělo být přehledné tak, aby k vám vaši zákazníci našli cestu.

Výběr místa pro provozovnu upravuje i zákon. Je zapotřebí se poohlédnout po prostorech, které byly za tímto účelem zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Navíc s ohledem na všechny bezpečnostní, hygienické a stavební normy.

  • Nakládání s nebezpečnými odpady

Autoservisy podléhají hned několika bezpečnostním a ekologickým normám. Na tento důležitý detail je zapotřebí myslet už při samotné realizaci návrhu. Podlaha by měla být nepropustná, tak aby nedošlo k úniku nebezpečných látek a olejů do zeminy. Pro úřady je navíc zapotřebí vypracovat podrobný plán, který plánuje, jak bude naloženo s nebezpečnými odpady.

  • Vybavení autodílny

ráfek kola

Vybavení autodílny už není nějak dál zákonem upravováno, přesto se vyplatí mít po ruce několik vychytávek, jako olejové hospodářství, plničku kapalin, hydraulický zvedák nebo mobilní pískovačku.