Menu

Co když se nedaří?

0 Comment

Soukromé podnikání má své nesporné přednosti, jež známe všichni. Je na něm pozitivní to, že si tu podnikatel výlučně sám rozhoduje o tom, co a jak bude dělat, stejně jako lze podnikatelům závidět i to, že si tito mohou vydělat naprosto neomezeně, že tu neexistuje žádný platový strop.

Ovšem nic na světě není dokonalé, nic není jenom dobré. A proto se i na soukromém podnikání dají nejrůznější nedostatky nalézt. A nemusí jít rozhodně jenom o nějaké nepodstatné banality.

vyžebrané mince

Zřejmě největším problémem, se kterým se soukromí podnikatelé setkávají a potýkají, jsou nedostatečné zisky. Někdy prostě podnikatel vezme peníze, které za to, co poskytl ostatním, utržil, odečte z nich vynaložené náklady a zjistí, že mu zbývá pro jeho vlastní účely příliš málo. Případně že mu nezbývá vůbec nic a možná se dostal dokonce do mínusu.

Každému z vás jistě už došlo, že toto není přesně tím, co by podnikatel od své firmy očekával. Někdo takový podniká, aby si vydělal, a ne proto, aby se svým počínáním naopak zadlužoval a šel kvůli tomu ke dnu.

Jenže jak zvládnout údobí, kdy to nevynáší, jak sehnat peníze na investice do podobné chřadnoucí živnosti, když se nevydělají? Ano, vlastně jedině s využitím nějaké půjčky. Jenže kdo půjčí zrovna možná i přímo krachujícímu soukromému podnikateli? Jistě mi dáte za pravdu, že do toho se žádná z finančních institucí zrovna nepožene.

zlatá mince

Ale určitě je tu k dispozici alespoň podnikatelská hypotéka, s jejíž pomocí se podobné svízele řešit dají. Tu na rozdíl od jiných půjček získá pomalu každý z podnikatelů. Stačí jenom být schopen splácet a dát za půjčené peníze a jejich vrácení záruku v podobě zástavy vlastní nemovitosti, a je to.

Což znamená, že ani hodně problematický žadatel z řad podnikatelů nemusí být nezbytně ztracen, má-li nějaký ten nemovitý majetek. Protože s podobnou hypotékou se dají všechny těžkosti odstranit. A žít dál.