Menu

Dopřejte si cyklistiku i v zimě

0 Comment

Cyklistika je velmi dynamický sport, jemuž se věnuje značné množství nadšenců, a chcete-li ji provozovat i v zimních měsících, i když ne třeba na profesionální úrovni, budete potřebovat kromě výzbroje i solidní výstroj. Pochopitelně máme na mysli vhodné rukavice, pokrývku hlavy a cyklistické kalhoty, ale také bundu.

cyklista v zimě

V tomto směru bychom vám mohli nabídnout Silvini oblečení, které v sobě kombinuje několik důležitých vlastností. Kupříkladu zateplená cyklo bunda, která je velmi lehká a relativně tenká, a přesto vás udrží v teple až do desetistupňového mrazu. Nebude nutné se kvůli tomu oblékat do deseti vrstev a mít na sobě čtyři kila teplého, tlustého oblečení, v němž se budete cítit jako ve skafandru.

zimní horský terén

Bunda Silvini je ohebná a umožní vám dokonalý komfort přirozeného pohybu. Jedná se o softshell, tedy vícevrstvý materiál, který se skládá kromě zateplené vrstvy i z voděodolné a větruodolné membrány, která je zároveň velmi dobře prodyšná. V praxi to znamená, že zůstanete v suchu a v pohodlí i za deště či sněžení, váš pot bude zároveň unikat skrze membránové póry a nebude vás ohrožovat ani silný ledový vítr, který ještě snižuje tepelný komfort při pohybu v terénu.

Softshellové materiály mají dnes zelenou nejen v cyklistice, ale i v jiných sportech, které lze provozovat ve venkovním prostředí po celý rok. Ocení je například horolezci či turisté, kteří míří do horského terénu i v mrazivém počasí. Samotný sport však není podmínkou nosit takovéto oděvy, čím dál více lidí zjišťuje, že je pro ně důležitější osobní pocit pohodlí, a dávají přednost těmto řešením i ve městech, a to na úkor oblečení rádoby módního, z dílen módních návrhářů, kteří dají zejména na vnější efektní vzhled. Mimochodem, softshellové bundy mnohdy vypadají lépe, než to, co se tváří jako módní výrobek běžné pánské či dámské konfekce.