Menu

Čas u počítače

0 Comment

Všichni jsme odlišní, a jak strávíme náš volný čas je na nás. My se tu spolu dnes pobavíme o trávení času u počítače. Zda je to dobré, či ne.

pouta na zápěstí

Jelikož nám počítače ulehčují tak moc život, že se nám dnes již nestane, abychom ho v nějaké rodině nenašli, občas ho použijeme úplně všichni. Mají ho dnes i naši prarodiče. Existuje spousta lidí, kteří ho již potřebují i k tomu, aby si vydělali peníze, protože je dnes spousta zaměstnání, kde stačí pracovat z domova od počítače. Můžeme se bavit o lidech, kteří píší články, může se jednat o programátory či o správce různých sítí.  A divte se tomu, nebo ne, většina těchto lidí si přijde na opravdu velké peníze. U těchto lidí je jasné, že u počítače budou trávit většinu času, ale musí se dále také věnovat i dalším aktivitám, například nějakému sportu, jelikož není dobré si ničit oči tím, že budeme hledět celý den do monitoru.
rozšířená realita

Dále jsou tu ale i lidé, kteří u počítače tráví velkou část svého času jen kvůli hraní her. Neříkám tím, že jsou hry něco špatného, spíše tím chci poukázat na to, že je musíme brát s mírou. Já sám hry hraji, a proto proti nim nic nemám, ale pokud zůstaneme u počítače zavření celý den, můžeme přijít o spousty kamarádů, kteří raději chodí ven, než aby hráli celý den u počítače, a to přeci nikdo nechce. Já sám znám dost lidí, kteří nedělali dlouho nic jiného, než že seděli doma u počítače. Naštěstí se to u nich časem zlepšilo, protože zestárli a museli se trochu více starat o jiné věci, ale pokud se takováto závislost projeví u dospělého člověka, může ztratit kontrolu úplně nad vším a chovat se, jako kdyby pro něj byl počítač droga. Pokud znáte takového člověka, pokuste se mu nějak pomoct, vytáhnout ho ven a ukázat mu i jinou zábavu, než sezení a hraní her.

A co Vy? Znáte někoho, kdo tráví celý den u počítače? A z jakého důvodu to ten člověk dělá?