Menu

Revize elektroinstalace v bytě po příbuzných

0 CommentV životě se stávají různé zajímavé momenty, mezi nimiž jsou i výměny bytů. Například se sejde vaše početná rodina na svatbě nebo na pohřbu a při posezení také přijde řeč na bydlení. Vyjde tu najevo, že mladá rodina s malým dítětem bydlí v malém jednopokojovém bytě, zatímco osamělá důchodkyně obývá zbytečně velký byt, a stačil by jí třeba i poloviční. Nakonec se mladá rodina se seniorkou dohodnou na výměně bytů a jakmile se vyřídí potřebné administrativní kroky, přichází na řadu stěhování.

revize elektrického rozvaděče

V bytech po seniorech bývá původní vybavení i koncepce, a i když se zrovna nechystáte k jeho rekonstrukci, vyplatí se nechat prověřit zejména rozvody vody a odpadů, rozvody plynu a plynové spotřebiče a také elektroinstalaci.

elektrikář při práci

Pozvete si elektrikáře z Prahy 11 a domluvíte se na následujícím postupu:

Revize rozvaděče – ve starých bytech bývají ještě staré pojistkové skříně anebo staré jističe, které již dosluhují a vyžadují výměnu. Rozvaděčem bude elektrikář svou revizní činnost začínat a na ní se pak naváže v dalších krocích.

Revize vodičů – některé byty mají stále v provozu hliníkové rozvody, pokud to bude i váš případ, doporučujeme provést jejich kompletní výměnu. Jistou možností je ponechat prozatím beze změn světelné okruhy, ale když už se provádí výměna zásuvkových okruhů, vyplatí se při jednom „nepořádku“ vyměnit i světla. Jestliže již došlo k jakési rekonstrukci, ale prováděl ji amatér, pak je nutné zkontrolovat zejména průřezy vodičů v mědi, zda odpovídají předpisům.

Revize svítidel – chcete-li si v bytě některá svítidla ponechat, měla by bát taktéž zkontrolovaná. S elektrikářem se můžete domluvit i na tom, aby vám instaloval svítidla na jiná místa, například nad kuchyňskou linku nebo k vestavěným skříním, lampičky do ložnice nad postel, osvětlení v obývacím pokoji, stropní podhledová svítidla v koupelně atd.