Menu

Nájemní byt nebo vlastní dům?

0 Comment


Každý má jinou životní https://pojistovna.nn.cz/ cestu a jiné možnosti. Jinak tomu není ani v oblasti bydlení. Někdo kvůli svému životnímu stylu potřebuje často měnit bydliště – takovému člověku bude vyhovovat nájemní bydlení, kde jednoduše ukončí smlouvu a může se stěhovat kam zrovna potřebuje. Kdo má stabilní práci a chce mít rodinu, potřebuje i stabilní zázemí, na které se bude moci spolehnout celý svůj život. A to vám nájemní bydlení nejspíš nesplní. Jde o to, že i když bydlíte v nájmu několik let, může majitel bytu potřebovat byt uvolnit pro své děti nebo k prodeji. Je to častý jev, který ale dokáže pořádně otřást s vašimi plány.

dům bungalov

Proč dům?
Mít vlastní dům byla jistota vždycky. Z vlastního domu vás nikdo nemůže jen tak snadno vystěhovat. Možné je to jen v případě exekuce nebo rozvodu, ale jinak váš dům zůstane váš napořád. To je hlavní důvod, proč jej lidé volí stále raději než nájemní bydlení. Pokud se rozhodnete že si postavíte dům, budete potřebovat finance, pozemek a samozřejmě stavební firmu, která může být skvělou volbou, pokud ji vyberete správně.

Můžete si nechat například postavit dům na klíč – bungalov. Jde o jeden z nejoblíbenějších typů domů, protože je přízemní a vypadá dobře u lesa i uprostřed města. Pokud máte pozemek a zajištěné finance, nic nemusí stát v cestě vašemu snu o vlastním bydlení. Ideální je nechat si postavit dům na klíč, protože s vyberete z typových projektů, které firma nabízí, a pak můžete čekat až vám předá hotovou stavbu.

moderní dům

U každé firmy si vždy zjistěte, jak jsou s ní spokojení její klienti. Může se stát že byste zvažovali firmu, která nedostává svým závazkům, a od takových firem je vždy nejlepší dát ruce pryč. Takové skutečnosti ale nezjistíte jinak než že si vybranou firmu takzvaně proklepnete na internetu. Hned budete vědět na čem jste a v případě nutnosti můžete hledat dál.