Menu

Jaké nevýhody má profesionální sport

0 Comment

Pokud se většiny lidí zeptáte, kdo podle nich vydělává nejvíc, bude jednou z poměrně častých odpovědí profesionální sportovec. A není divu, koneckonců v televizi často slýcháme i o milionových částkách, které tito dostávají zaplaceno. To v nás pak vyvolává určitou představu.

 

Obvykle si myslíme, že sportovci hrající na nejvyšší úrovni to mají jednoduché – jsou slavní, vydělávají hromadu peněz za poměrně krátký výkon, co víc chtít? Není divu, že mnoho především dětí po takovéto kariéře touží. Neuvědomují si totiž, že ve skutečnosti to není tak jednoduché.

 

profesionální běžecká dráha

 

Jistě, tito atleti vydělávají hodně peněz, ovšem pouze za předpokladu, že budou prakticky neustále podávat kvalitní výkony na hranici svých možností. A zamysleme se nad tím, kolik z nás by bylo schopno či ochotno takového nasazení v zaměstnání. Také neustále riskují zranění, které je může i na delší dobu vyřadit ze hry a oni tak mohou přijít o peníze.

 

Pak je zde také přísný režim, který musí dodržovat, ať už se jedná o stravu či trénink. Ten je nutný pro to, aby skutečně dokázali podávat požadované výkony. Je však jasné, že lidské tělo nemůže dlouhodobě takovou zátěž vydržet. Objeví se první únavová zranění a další potíže.

 

terénní cyklistika

 

Není tedy divu, že většina z nich končí kariéru něco po třicítce. A zde často narazí. Najednou přišli o svůj zdroj příjmu, a vzhledem k tomu, že se celou předchozí dobu věnovali právě sportu, nemají žádné zkušenosti s klasickým zaměstnáním. Díky tomu je jen málokdo ochotný někoho takového zaměstnat, neboť jim chybí praxe v oboru a často i vzdělání.

 

Jistě, mohou žít z peněz, které si našetřili během své kariéry, avšak je potřeba si uvědomit, že před sebou mají více než polovinu života. Našetřené peníze tedy rozhodně nemohou na celou tu dobu vystačit.

 

Když se na to podíváme takto, vidíme, že mít běžné, stabilní zaměstnání rozhodně není tak špatné. Jistě, nebudeme tak slavní, avšak zase máme mnohem větší jistotu, že budeme moci bez problému platit účty. A to rozhodně není k zahození.