Menu

Hlídejte si životní styl

0 Comment

Psychická i fyzická stránka

Obě jsou rozhodně velmi důležité, protože když máme zdravotní potíže, tak to má negativní vliv na naši psychiku, takže je zapotřebí nepodceňovat ani jednu část. Dost velký vliv na to má, jakým způsobem žijeme. Sportovec, který se dívá na to, co jí má mnohem vyšší šanci, že na tom bude zdravotně lépe než člověk, který sedí většinu času u televize a dává si brambůrky. Můžeme začít u pohybu.

jízda na kole

Člověk se dříve pohyboval o dost více, ovšem s moderním stylem života u řady lidí dost klesá, protože můžou mít třeba sedavé zaměstnání. Proto je dobré najít si aktivitu, která nás bude bavit a zároveň se při ní hezky zapotíme. Výběr je individuální, protože někoho baví jít si zaběhat a někdo zase raději zajde do posilovny. Samozřejmě bychom si měli udržet jistou pravidelnost a vhodnou zátěž. Nejprve začněte pozvolna a postupně zátěž přidávejte, aby si tělo zvyklo a nebyl to pro něj příliš velký šok.

Stravu neošidíte

Věta jste to, co jíte se často opakuje všude možně. Není se čemu divit, protože je to pravda, takže byste se měli podívat i na svůj jídelníček. Samozřejmě jestliže nejste sportovec a netoužíte po nějaké super postavě, tak nemusíte mít jídelníček na gramy a podobně. Spíš ti jde o to, zamyslet se nad tím, co vlastně jíme a upravit stravu tak, aby našemu tělu nic nechybělo a dané látky dostávalo ve vhodném množství. Obezita výrazně ovlivňuje Vaše zdraví https://www.bmikalkulacka.cz/obezita-vyrazne-ovlivnuje-vase-zdravi-zjistete-jakym-zpusobem, což je všeobecně známo. Jestliže máte tedy nějaké to kilo navíc a chcete to změnit, tak právě pohyb a strava jsou klíče mě k úspěchu.

ztráta hmotnosti

Ze začátku to může být dost těžké, protože si budeme muset odepřít řadu sladkostí a jídel, které jsme měli rádi. Je to také dost o psychice, jestli vydržíme zdravě jíst a cvičit. Musíte se však překonat a myslet na výsledek, protože tím získáte hezkou postavu, což se hodí a řadu lidí to povzbudí psychicky, že vypadají lépe a něco dokázali.