Menu

Bavit se vyráběním můžete i za peníze!

0 Comment

Pokud je Vaším koníčkem háčkování zimních doplňků, malujete si doma pro rozveselení karikatury svého šéfa, nebo starý nábytek proměňujete na exkluzivní kousky, co zkusit zauvažovat, zda by se tím nedala dělat radost ostatním a možná se tím i zkusit slušně živit?
 
Zde je několik otázek, které se Vám pravděpodobně budou honit hlavou, pokud o tomto nápadu začnete vůbec přemýšlet.
 hackey pytel
1.)    Jak poznám, že by můj výrobek mohl zaujmout i někoho jiného?
Ptají se Vás kamarádky na postup Vašich výrobků? Nebo dokonce prosí, abyste jim něco takového také vyrobila? Stalo se Vám někdy, že Vás zastavila na ulici cizí osoba, aby Vám takovýto výrobek pochválila? Jestli jste zažili něco podobného, pak máte určitě velkou šanci zaujmout i ostatní.
 
2.)    Kde vzít odvahu prezentovat sebe a svůj výrobek?
Zeptejte se na názor partnera i rodičů a poraďte se s nimi o svém úmyslu. Vnímejte reakce svého okolí, zda se Vám zdají být upřímné, nebo jsou pouze zdvořilé. A hlavně to chce zdravé sebevědomí a touhu jít si za svým cílem!
 
3.)    Kde vzít odvahu prezentovat sebe a svůj výrobek?
Zeptejte se na názor partnera i rodičů a poraďte se s nimi o svém úmyslu. Vnímejte reakce svého okolí, zda se Vám zdají být upřímné, nebo jsou pouze zdvořilé. A hlavně to chce zdravé sebevědomí a touhu jít si za svým cílem!
 slon na židli
4.)    Jak se mohu dostat na veřejné akce jako jsou třeba trhy?
V každém regionu se konají farmářské, či řemeslné trhy. Najděte si, kdy se budou konat ve Vašem okolí a oslovte pořadatele. Pravděpodobně si vyžádá fotografie Vašich výrobků k posouzení. Pak už bude stačit jen zaplatit poplatek za pronájem místa, který se pohybuje v řádu stokorun.
 
5.)    Kde dále mohu své výrobky nabídnout k prodeji
Podobně jako trhy Vám k prezentaci poslouží různé internetové servery, kde je možné se zaregistrovat a vytvořit si zde virtuální obchůdek. Výhodou je nulová investice. Platíte jen procenta z uskutečněného prodeje. Proto se toto řešení hodí právě ze začátku, než získáte odvahu vytvořit si vlastní e-shop.
 
6.)    Není počáteční investice příliš velká?
To samozřejmě záleží na konkrétním oboru. Ale obecně se to dá zvládnout s minimální investicí. Právě již zmíněný prodej přes internet pomáhá snížit počáteční náklady. Dále se dá ušetřit na materiálu, který můžete sehnat buď od známých, nebo oslovit podobně zaměřené tvůrce. Na internetu naleznete různé diskuze a skupiny, kde se pohybuje komunita lidí se stejným zaměřením a navzájem si pomáhají nejen dobrými radami.
 
7.)    Dá se vůbec účtovat čas, který tvorbou strávím?
Je důležité v ceně zohlednit jak čas, který strávíte přemýšlením nad výrobkem, tak samotný proces výroby. Nezapomeňte ani na dobu, která vede k samostatnému prodeji, jako je focení a umístění na web. Pokud budete prodávat své výrobky pod cenou, nemusí to působit věrohodně. Myslete na to, že prodáváte nejen produkt, ale hlavně originalitu.
 
Jestli máte šikovné ručičky a tvoření Vás baví, určitě nad dráhou „umělce“ zauvažujte! Přeji Vám hodně štěstí a spokojených zákazníků.