Menu

Zimní průvodce po rakouském St Antonu

0 Comment


Sezóna 2016/2017 zaznamenala otevření čtyř nových lanovek, spojujících St Antonovu stranu s Arlbergským masivem. Hlavním lákadlem je lanovka Flexenbahn s 10 místy, která spojuje Zürs s Alpe Rauz ve Stubenu, středním bodě mezi středisky, a trasu zvládne za pouhých šest minut jízdy. Nový Trittkopfbahn vede k nové středové stanici, kde mohou lyžaři buď pokračovat v novém Trittkopfbahnu II až na vrchol Trittkopf v Zürs, nebo přejet Flexenbahn do Alpe Rauz ve Stubenu, kde pokračuje nová Albonabahn II nahoru na vrchol Stuben Albona. Nové lyžařské vleky umožňují lyžařům a snowboardistům, přístup do všech hlavních středisek v oblasti Arlberg (St Anton a St Christoph, Stuben, Zürs a Lech i Schröcken a Warth), aniž byste museli využít skibus.
skok na snowboardu
St Anton je nepochybně rekreačním střediskem, které podporuje zkušené lyžaře – sjezdovky označené jako modré, by byly červené v jiných střediscích a lidé sjíždí trasy mimo sjezdovky, které jsou zobrazené na mapě sjezdovek jako běžné tratě. Středisko rozděluje tyto neupravené trasy na "normální" a "extrémní" trasy, z nichž první je méně náročnější než druhá. Avšak i k "běžným" trasám by všichni, včetně pokročilých lyžařů, měli přistupovat opatrně. "Extrémní" trasy jsou nejlépe sjízdné s lyžařským průvodcem.
Většina lyžařského terénu St Antonu se nachází na severní straně údolí, stejně jako město. Nasserein, pohoří Gampen a Kapall, nabízejí poměrně jemné začátečnické svahy, ovšem čím výše pojedete, tím je terén náročnější.
mladý snowboardista
 Středisko St Christoph se rozprostírá v údolí jižně od Galzigu, zatímco impozantní vrcholy Valluga a Schindler vystupují na východě. Lanovka Valluga I vás odveze na vrchol Valluga, zatímco odvážní turisté mohou pokračovat na menší lanovce Valluga II na samý vrchol, ležící ve výšce 2811 metrů. Stočte kurz severozápadně podél vrcholu Galzigu, odkud se dostanete na málo zalidněné svahy v Albonagratu. Střediska Zürs a Lech leží dále na sever.
Zábavní park Stanton na Rendlu je přístupný ze dvou vleků. Rozsáhlý park zahrnuje tři sekce, které umožňují zdokonalit si svou jízdu freestylistům všech úrovní.

3.9
08